Categories Новини

Закарпатські прокурори взялися за транспортну галузь

У прокуратурі Закарпастької області відбулась міжвідомча нарада з порядком денним «Стан додержання законодавства наавтомобільному транспорті, в т.ч. в системі автодорожнього комплексу».

Серед іншого, йшлося і про виявлені прокуратурою прорахунки в організації діяльності органів державної влади та підприємств, установ транспортної галузі.

Зокрема, як наголосив начальник відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Ярослав Голинський: «При тому, що на 50 маршрутах (оборотних рейсах) дія договорів на перевезення вже закінчилась, конкурси станом на сьогодні ще не проведені. Тому прокуратура звертається до Закарпатської ОДА, яка є організатором цього конкурсу, провести його чимшвидше».

Ярослав Голинський також зазначив, що на даний час по 32% маршрутах (оборотних рейсах) не визначено перевізників та не укладено договори про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Більше того, перевізниками нерідко здійснюється перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень без укладення договорів про організацію перевезення. При цьому службовці відповідних органів влади та контролюючих органів фактично не вживають заходів до припинення перевезень перевізниками без відповідних документів та неналежним чином здійснюють роботу по організації конкурсів на визначення перевізників.

 

Аналогічні порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» виявлені прокуратурою і при організації конкурсів із визначення автомобільних перевізників районними державними адміністраціями.

 

Також, такий стан справ з регулярними пасажирськими перевезеннями  став можливим через значне послаблення діяльності Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області, УДАІ УМВС України в Закарпатській області на вказаному напрямку»- наголосив Ярослав Голинський.

 

Зокрема, фактично не здійснюється діяльність з виявлення перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів, в т.ч. без реєстрації як суб’єкта господарювання.

Так, за даними Чопської митниці Міндоходів  з початку року через митний кордон здійснено переміщення понад 13 тис. автобусів, які здійснювали перевезення пасажирів.

Упродовж року в зоні діяльності Чопської митниці Міндоходів встановлено понад 6 тисяч випадків порушення (перевищення) перевізниками/громадянами строків транзитних перевезень по яких складено лише 676 протоколів про порушення митних правил, по інших фактах порушень строків транзитних перевезень митниці надано довідки про ремонт транспортних засобів, довідки про перебування громадянина на лікуванні сумнівного походження.

 

На ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування області виділено та використано бюджетних коштів на загальну суму понад 32 млн. грн. тому прокурор наголосив на необхідності активізувати діяльність відповідних контролюючих та правоохоронних органів  щодо виявлення фактів вчинення кримінальних правопорушень в автодорожньому комплексі.

 

Слід організувати систематичні перевірки з питань законності розміщення рекламоносіїв та автозаправочних станцій – наголосив прокурор. Адже, вздовж автомобільних доріг загального користування розміщено 476 рекламоносії, четверта частина з яких знаходиться безпосередньо в межах смуги відводу вказаних доріг. Одночасно, у смузі відводу автомобільних доріг державного  значення області розташовано 164 автозаправочні станції».

 

По завершенню  міжвідомчої наради було прийнято ряд спільних заходів покликаних у найкоротші терміни виправити ситуацію.

 

 

 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *