Нерухомість, що не оподатковується

Копия податокВідповідно до норм Податкового кодексу України (п. п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265) не оподатковують податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

  1. об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у влас ності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
  2. об’єкти житлової нерухомості, розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом; зокрема їх частки;
  1. будівлі дитячих будинків сімейного типу;
  1. садовий або дачний будинок, але не більше одного такого
  1. об’єкта на одного платника податку;
  1. об’єкти житлової нерухомості, зокрема їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають cтатус багатодітних чи прийомних або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
  1. гуртожитки;
  1. об’єкти житлової нерухомості, зокрема їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їхнього числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, яких виховують одинокі матері (батьки), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділян ки, сплачують фізичні та юридичні особи, зокрема нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

ДПІ у м. Ужгороді

 

Чи потрібно повідомляти податкову інспекцію про отримання або знищення печатки?

Податкова нагадує, що відповідно до пункту 4 статті 62 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV,зі змінами та доповненнями, підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Особливості статусу громадянина, як суб’єкта господарювання, визначаються статтею 128 Господарського кодексу, яка не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання. Тобто фізичні особи-підприємці рішення про отримання печатки приймають самостійно в залежності від специфіки діяльності.

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи державної фіскальної служби про отримання або знищення печатки.

Разом з тим, узагальнюючи норми Податкового кодексу України (в тому числі пункт 48.3 статті 48) форми документів, які подаються до органу доходів і зборів (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису платника податків – фізичної особи або посадової особи – юридичної особи печаткою платника податків (за наявності).

 

ДПІ у м. Ужгороді

ДПІ у м. Ужгороді нагадує платникам податків про можливість отримання в центрах обслуговування платників податків адміністративних послуг у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Також звертаємо увагу центр обслуговування платників податків знаходиться за адресою: м.Ужгород , вул.Духновича, 2. Із питаннями можна звертатися за телефоном 61-71-25.

 

ДПІ у м.Ужгороді

 


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − fourteen =