Інструкція щодо нарахування і сплати ЄСВ: що змінилося?

 

Наказом № 449 затверджено нову Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка набула чинності з 29 травня 2015 р.

Інструкцією визначено механізм нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, порядок нарахування і сплати фінансових санкцій за порушення, пов’язані із сплатою ЄСВ, і стягнення органами ДФС заборгованості із внеску. При цьому норми Інструкції приведено у відповідність зі змінами, внесеними до Закону України від 8 липня 2010 р. № 2464-VI. Відповідно попередня Інструкція, затверджена наказом Мінфіну від 9 вересня 2013 р. № 455 втратила чинність.

Розглянемо, що нового з’явилося в Інструкції. Зокрема:

  1. Пункти 17 і 18 розділу ІІІ доповнено нормами, що звільняють від сплати ЄСВ:

– юридичних осіб (їх відокремлені підрозділи) та фізичних осіб, які отримали доходи на тимчасово окупованій території, і підприємців, які перебували на обліку у фіскальних органах або знаходилися (проживали) на території АР Крим на початок тимчасової окупації;

– платників ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилася анти терористична операція (далі – АТО), на період із 14.04.2014р. до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану. Підставою для такого звільнення є: заява платника ЄСВ, подана ним у довільній формі до органу ДФС за місцем обліку або тимчасового проживання не пізніше 30 календарних днів, що настають за днем завершення АТО і сертифікат Торговельно-промислової палати;

  1. Нормою пункту 19 розділу ІІІ передбачено нарахування і сплату роботодавцями ЄСВ виходячи з мінімального розміру зарплати, встановленої частиною 5 статті 8 Закону № 2464. Зверніть увагу: згідно з Інструкцією ця норма застосовується за умови відпрацювання повного календарного місяця, хоча в Законі № 2464 такої вимоги немає;
  2. Пункти 20-27 розділу ІІІ доповнено нормою про застосування знижувального коефіцієнта до ставки ЄСВ;
  3. Пункт 3 розділу ІV доповнено пп. 8, що встановлює порядок сплати ЄСВ і подання до органу ДФС демобілізованими підприємцями і само зайнятими особами заяви за формою додатка 1 до Інструкції та копії військового квитка чи іншого документа із зазначенням даних про період мобілізації. Ці документи слід подати протягом 10 днів після демобілізації або завершення лікування (реабілітації). На їх підставі зазначені особи звільняються від сплати ЄСВ за себе на період перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації. Така заява заповнюється також, якщо у мобілізованого підприємця є наймані працівники, а в період мобілізації ЄСВ на їхній дохід нараховує уповноважена особа. У цьому випадку в заяві наводяться дані про суми ЄСВ, нарахованого найманим працівникам підприємця;
  4. Додано норму (пп. 2 п. 5 розділу ІV), що дозволяє підприємцям-загальносистемникам і самозайнятим особам у місяці відсутності доходу сплачувати ЄСВ у добровільному порядку, самостійно визначивши базу нарахування. При цьому розрахована база не може бути більшою від максимальної величини бази нарахування ЄСВ, а сума внеску не може бути меншою від мінімального страхового внеску. Під час визначення доходу, з якого сплачується ЄСВ, враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід.

Зазначимо також, що з Інструкції виключено норму про сплату підприємцями-загальносистемниками авансових внесків у розмірі 25% річної суми ЄСВ (пп.2 п. 5 розділу ІV).

Довідково. З наказом Мінфіну № 449 та Інструкцією можна ознайомитись перейшовши за посиланням http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + nine =