Як будти зі спадщиною дідуся?

Копия податокПодатковим кодексом України, зокрема статтею 174 врегульовано оподаткування отриманих громадянами у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав. А саме підпунктом 174.2.2 цієї статті визначено ставки, за якими оподатковується будь–який об’єкт спадщини, яку отримали фізичні особи, котрі не є членами сім’ї спадкодавця  першого ступеня споріднення.
 Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
 Таким чином, якщо дідусь подарує онуку, наприклад, квартиру, то цей дохід доведеться оподаткувати за ставкою 5% від вартості отриманого дарунку.
 Разом з тим, фахівці Міндоходів зазначають, що відповідно до Податкового кодексу України особами, які відповідають за сплату податку до бюджету, є спадкоємці, що отримали спадщину. Також громадяни, що отримали дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, повинні зазначити його в податковій декларації. Така декларація подається до органу доходів і зборів за місцем проживання фізичної особи до 1 травня року, наступного за звітним.
Головне управління Міндоходів у Закарпатській області

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 11 =