Що виявили публічні зустрічі за ініціативи громадськості, експертів і медіа з кандидатами-мажоритарниками Закарпаття?

Узагальнений підсумок ініціативного проекту об’єднаної громадськості Закарпаття щодо публічних зустрічей з кандидатами-мажоритарниками в усіх виборчих округах області впродовж 7-17 жовтня 2014р., у містах-центрах виборчих округів: Сваляві (7 жовтня), Мукачеві (8 жовтня), Тячеві (10 жовтня), Ужгороді (14 і 15 жовтня), Хусті (16 жовтня) та Виноградові (17 жовтня).
кандид

 

  • Загальна інформація

Коаліція більше 50-ти громадських об’єднань Закарпаття «За реформи та європейську інтеграцію України», Клуб експертів УжНУ, Громадський центр Закарпаття у партнерстві зі ЗМІ та місцевою громадськістю вперше в Україні зініціювали та провели публічні зустрічі з кандидатами мажоритарниками в усіх 6-ти виборчих округах регіону. Публічні зустрічі послідовно відбулись у містах – центрах виборчих округів  Сваляві, Мукачеві, Тячеві, Ужгороді, Хусті і Виноградові з 7 по 17 жовтня. Вони були незвичними та інноваційними як по самому задуму, так і по формату реалізації. По-перше, публічні зустрічі не передбачали жодної агітації від кандидатів. Навпаки – громадськість агітувала і навіть екзаменувала самих кандидатів через заздалегідь здійснену пропозицію – письмово відповісти на 10 запитань щодо професійної спроможності і готовності бути народним депутатом та ефективно виконувати головне завдання парламентарія – розробляти потрібні суспільству закони. А також – щодо їх громадянської, політичної позиції та моральності, що не менш важливо. По-друге, уже під час публічних зустрічей кандидати не лише доповідали і коментували свої відповіді на 10 запитань від об’єднаної громадськості, але й відповідали на будь-які інші запитання чи вислуховували побажання і рекомендації виборців та громадських активістів. По-третє, на завершення учасники публічної зустрічі пропонували кандидату підписати «Меморандум про чесні вибори та готовність до виконання завдань Революції Гідності». По-четверте, вся інформація про публічну зустріч – від письмових відповідей і підписаного Меморандуму до відеорепортажу – уже розміщені на різних сайтах Закарпаття і відкрита для доступу будь-якому виборцю краю. http://carpathia-journal.org/mandat-hromad-zakarpattya-2


  • Участь кандидатів- мажоритарників у публічних зустрічах (інформація надана Оргкомітетом проекту)

В розрізі участі кандидатів-мажоритарників у публічних зустрічах по виборчим округам підсумки такі:

  • В/О №70 з центром у м. Свалява: взяли участь у публічній зустрічі та підписали Меморандум Гармасій І.М., Грига Ю.Ю., Гуцал В.В., Курах І.І., Туркевич О.Б., Чундак М.В. Не зміг взяти участі, але підписав Меморандум Канюк В.М. Не взяли участі у зустрічі Ланьо М.І. і Чурей В.І.
  • В/О №69 з центром у м. Мукачеві: взяли участь у публічній зустрічі та підписали Меморандум Гокс О.О., Данацко І.І., Хайнас О.В. Не взяли участі у зустрічі Балога В.І., Мочан М.М., Роман В.Ф., Фриндак Я.В.
  • В/О №72 з центром у м. Тячів: взяли участь у публічній зустрічі і підписали Меморандум Богачик В.Д., Дем’янчук В.Ю., Кадочніков С.Л., Косівський М.І. Не взяли участі у зустрічі Айб В.І., Бобич Л.В., Добринський І.В., Петьовка В.В., Савуляк В.В.
  • В/О №68 з центром у м. Ужгороді: взяли участь у публічній зустрічі та підписали Меморандум Горват Р.І., Довгош О.М., Пересоляк А.В., Пересоляк О.С., Ратушняк С.М., Штефуца В.О., Світлик Ю.Ю., Не змогли взяти участь, але підписали Меморандум  Погорєлов А.В., Слободянюк С.М., Щадей В.І. Не взяли участі у зустрічі Каганець Р.М., Ковач А.М., Ковач В.В., Ковач В.І., Ковач Л.Г., Ковач О.М., Коцур А.В., Кукрі Р.А., Ледида О.О., Сабов Н.О., Цап М.М.
  • В/О №71 з центром у м. Хуст: взяли участь у публічній зустрічі та підписали Меморандум Келемен Р.Ю., Рішко В.В., Сабадош В.М., Якубець В.Ю. Не зміг взяти участь, але підписав Меморандум Шпілька В.М. Не взяли участі у зустрічі Балога П.І., Кобаль І.І., Мондич М.М., Попович В.В.
  • В/О №73 з центром у м. Виноградів: взяли участь у публічній зустрічі та підписали Меморандум Конкін Р.В., Костьо Ф.Ф., Ярина Є.В. Не змігли взяти участь, але підписли Меморандум Петрушка І.Ш., Шелемба М.І. Не взяли участі у зустрічі Балога І.І., Вовкунович В.В., Патик І.І.

Відсоток участі – від 44 до 78 відсотків, в середньому – 66 відсотків, що з урахуванням наявності т.зв. технічних кандидатів – доволі непоганий результат. Умови і формат публічних зустрічей цілком передбачали можливість участі в них і довірених осіб, кандидатів і представників виборчих штабів.

Отже, нинішні народні депутати від Закарпаття Балога В.І., Ланьо М.І., Ковач В.І., Петьовка В.В., Балога П.І., яких ми неодноразово запрошували на публічні зустрічі, могли надіслати на них своїх представників, оскільки самі, можливо, перебували у м. Києві. Це ж стосується й інших колишніх та нинішніх представників обласної влади, які беруть участь у нинішніх парламентських виборах, а також – інших кандидатів, які з різних причин самі не змогли взяти участь у публічних зустрічах.

Втім, публічні зустрічі і підписання Меморандуму, як наголошувала громадськість, виключно добровільна і особиста справа кожного кандидата.


  • Представництво об’єднаної громадськості

Більше 50-ти ГО Закарпаття, що входять у коаліцію, включають також три найбільші асоціації органів місцевого самоврядування в Україні та їх відділення на Закарпатті – Асоціацію міст України, Всеукраїнську асоціацію сільських і селищних рад та обласну Асоціацію міст, селищ та сіл «Закарпаття XXI століття». Разом вони охоплюють місцеві ради, на території яких проживає близько 70% населення області.

Клуб експертів УжНУ включає десятки вчених і фахівців університету-докторів і кандидатів наук, у т.ч. й у сферах суспільних наук, економіки, екології та багатьох інших галузях народного господарства.

Громадський центр Закарпаття має найтісніші контакти і фактично представляє в регіоні всеукраїнський Громадянський рух «Чесно» та Громадянську мережу «Опора».

Виникає просте і логічне запитання: чим кандидатів, які проігнорували публічні зустрічі, не влаштовували формат і представництво об’єднаної громадськості Закарпаття?


  • Формат і атмосфера публічних зустрічей

На публічних зустрічах жодного значення не мала політична чи владна приналежність кандидата. Виключалась критика опонентів чи інших політичних сил, не допускались дебати між кандидатами. Вся увага концентрувалась на те, щоб краще зорієнтувати кандидата у тому вимогливому суспільному запиті на парламентську владу та високоморальній і професійній особі народного обранця, який сформувався під впливом Революції Гідності.

Як засвідчили самі кандидати, це вдалося на всіх публічних зустрічах. І саме цей формат і вимогливий суспільний запит створювали виключно доброзичливу атмосферу у спілкуванні представників громадськості Закарпаття і кандидатів під час публічних зустрічей.

Співголова Оргкомітету проекту та коаліції ГО Закарпаття Олег Лукша.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + 6 =