Чому закарпатських дітей не випускають за кордон?

митницяУ Західному регіональному управлінні Прикордонної служби України  було зроблено аналіз не пропусків дітей – громадян України в пунктах пропуску через державний кордон. Так, з початку літнього туристичного сезону на ділянці відповідальності Західного регіонального управління було не пропущено 126 дітей, що свідчить про недостатню обізнаність громадян щодо порядку виїзду неповнолітніх громадян України за кордон. Найбільше не пропущених дітей проживає в Закарпатській області – 67, Львівській – 19, Чернівецькій – 12, Івано-Франківській – 9, інших регіонах 18.

З метою попередження випадків торгівлі людьми, підвищення інформованості населення з питань пропуску дітей, а також щоб подорож дітей була комфортною, прикордонники вкотре нагадують і наголошують батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважнішого ставлення до оформлення документів на них.

Основними причинами відмов у пропуску залишаються відсутність доручень від батьків, які потрібні у разі, коли дитину супроводжує лише один з батьків або уповноважена ними особа. Крім того, серед причин непропуску є недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетинання кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа.

Також нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства України відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
– якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
– якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
– у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
–свідоцтва про смерть другого з батьків;
–рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
–рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
–рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
–рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
–довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

ОСОБЛИВОСТІ ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
до Російської Федерації: відповідно до Угоди між Урядом України та Російської Федерації про умови взаємних поїздок громадян діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження;
до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

Довідково:

Під час проведення «Євро – 2012 було започатковано попереднє інформування прикордонників про попередні списки груп туристів – шляхом надсилання списків на електронні адреси пунктів пропуску. Прохання усіх туристичних фірм використовувати цю можливість при організації туристичних поїздок за кордон.


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 5 =