Закарпатським діячам культури присудили обласні премії

літератураОбласний комітет із присудження премій у галузі літератури і мистецтва 11 грудня провів засідання, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій в галузі літератури і мистецтва за 2015 рік.

В результаті, комітет вирішив присудити обласні премії:

1) У галузі літератури – премію ім.Ф.Потушняка:

– в жанрі прози – Вікторії Андрусів – письменниці, члену НСПУ за книгу “Вагон № 13”;

– у жанрі поезії – Юрію Шипу – письменникові, члену НСПУ за книгу “Пора кривавих сліз”;

– у  жанрі літератури для дітей – Лідії Повх – письменниці, члену НСПУ за книгу “Як цуценя сніжинки ловило”;

– у  жанрі  літературної критики і літературознавства – Надії Ференц – кандидату філологічних наук, доценту кафедри української літератури УжНУ за книгу “Художній світ Христини Керити”;

– у жанрі драматургії – Олександру Гаврошу – письменникові, члену НСПУ за п’єсу “Князь Корятович”.

Крім того, в галузі літератури рішенням комітету відзначено голову Закарпатської організації НСПУ, заслуженого працівника культури України Василя Густі – за  переклади книг Й.Лайкерта “Дотики душі” і В.Став’ярського “Брудні черевики” та за вагомий  внесок у розвиток українсько-словацьких літературних взаємин.

2) У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію ім.Д.Задора:

– у номінації  “Музикознавець” – Ігорю Задорожному – доценту кафедри співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін МДУ, кандидату мистецтвознавства за цикл музикознавчих статей про ірмологіони Закарпаття;

– у номінації “Композитор” (за твір великої форми) – Василю Гайдуку – викладачу Ужгородського державного музучилища ім.Д.Задора за кантату-поему для солістів мішаного хору та симфонічного оркестру “Минають дні” на слова Т.Шевченка;

– у номінації “Композитор” (за твір  малих форм) – Михайлу Петрушевському – керівнику угорського фольклорного ансамблю, заслуженому працівнику культури України, за збірку “Українські народні пісні”;

– у номінації “Художній колектив” – заслуженому академічному Закарпатському народному хору за концертну програму “Перлина Срібної Землі” (керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук);

– у номінації “Соліст, дует, тріо” – Мирославі Швах-Пекар – солістці ансамблю  “Гармонія” Закарпатської обласної філармонії за сольну програму “Пісні від серця”.

3) У галузі  театрального  мистецтва – премію ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв:

– у номінації “Режисерсько-постановочна група” – режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв (у складі: режисера-постановника Василя Шершуна, художника-постановника Людмили Бєлої, балетмейстера-постановника Віктора Бабуки) за виставу “Про що плачуть верби” за  мотивами п’єси І.Карпенка-Карого “Безталанна”;

– у номінації “Актору – за краще втілення художнього образу сценічного героя” – Атіллі Ференцу – актору Закарпатського обласного угорського драматичного театру  за роль Балажа у виставі “Не жить мені без музики” Ж.Моріца;

– у номінації “Актрисі – за кращу акторську роль  у виставі для дітей” – Юлії Чеховській – актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок за роль поросятка у виставі “Співоче поросятко” С.Козлова та В.Підцерковного;

– у номінації “Актрисі – за краще втілення художнього образу сценічного героя” –  Вероніці Тищук – актрисі Закарпатського обласного театру драми та комедії за роль Едіт Піаф у виставі “Едіт Піаф”;

– у номінації “Критик-театрознавець” – Василю Габорцю – заслуженому працівнику культури України, громадсько–культурному діячеві за книгу вибраних статей та нарисів “Служителі Мельпомени”.

4) У галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію ім.Й.Бокшая та А.Ерделі:

– у номінації  живопису “За кращий традиційний реалістичний твір” – Тарасу Даниличу – заслуженому художнику України, члену НСХУ, за кращий традиційний реалістичний твір “Свято Преображення в Ужгороді”;

– у номінації живопису “За кращий новаторський твір” – Олександру Громовому – художнику-живописцю, члену НСХУ за серію творів “Натюрморт”;

– у жанрі станкової графіки – Василю Скакандію – художнику-графіку, члену НСХУ,  народному художнику України за серію творів “Земля і люди”, “Владика Мілан”, “Дорога на Синевир”, “Вечір над Тисою”, “Синевирська весна”;

– у жанрі  прикладної графіки – Надії Пономаренко – художнику-графіку, заслуженому художнику України за серію ілюстрацій “Силуети”;

– у жанрі скульптури – Андрію Возницькому – скульптору, члену НСХУ за скульптурний твір “Роздуми”;

– у жанрі монументальне мистецтво – Петру Матлу – скульптору, члену НСХУ за монументальний твір “Святий Михаїл”;

– у жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Єлизаветі Міравчик-Ракович – художнику-прикладнику, члену НСХУ за декоративну серію “Тарелі”;

– у жанрі “Мистецтвознавча праця” – колективу наукових працівників Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту (у складі: директора Габріели Андял, завідувача відділу експозиційної та науково-дослідної роботи Василя Коцану, заступнику директора з наукової роботи Сільвії Полак, вченого секретаря Оксани Зейкан) за книгу “Традиційні деревообробні промисли на Закарпатті у ХІХ–першій половині ХХ ст.”

Оскільки цьогоріч виповнюється 20 років із часу заснування обласних премій у галузі літератури і мистецтва – церемонія нагородження переможців буде по-особливому святковою й запланована вже на 12 січня 2016 року.

Управління культури Закарпатської ОДА


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 4 =